Министарка Вујовић је истакла да инспектори детаљно испитују случај, поручивши да очекује да ће починиоци бити најстроже кажњени.
– Данашњи пример бахатости и неодговорног односа према животној средини и нашим рекама заслужује казну, која треба да послужи као пример свима који убудуће помисле да отпадни материјал одложе у реку. Чим смо добили пријаву грађана, захтевала сам од републичких инспектора да изађу на терен и детаљно испитају случај, што су заједно са локалним инспекторима заштите животне средине и учинили. Прошло је време када су такви поступци били толерисани. Показаћемо нулту толеранцију према свима који почине злочин против природе попут данашњег случаја истовара отпада у наше реке – рекла је министарка Вујовић.
Она је поручила да Министарство које води улаже велика средства и напоре како би се заштитиле реке, а овакви поступци појединаца су недопустиви.
– Држава ће санкционисати свако неодговорно понашање према животној средини и у томе нема повлашћених ни заштићених. Желим да захвалим грађанима који су забележили овај случај и тиме дали свој допринос у нашим напорима да сачувамо животну средину. Молим грађане да наставе да бележе и пријављују министарству сваки случај еколошких прекршаја на који наилазе у свом окружењу, јер само заједно можемо да сачувамо животну средину за добробит свих – рекла је Вујовић.
Узорак отпада који је истоварен у реку Кубршницу послат је на анализу у акредитовану лабораторију. Републички и локални инспектори поступају у складу са својим надлежностима, а о случају незаконитог истовара отпада у реку Кубршницу обавештени су и надлежна водна инспекција, као и еколошка полиција.